Pochodzimy z różnych województw Polski, ale póki co łączy nas przede wszystkim jedno: XIV LO we Wrocławiu. Nie będziemy tutaj mówić o wadach i zaletach szkoły. Chcemy tylko zwrócić uwagę, przede wszystkim młodszym od nas kolegom (chociaż dorośli wprowadzają na tym polu pewne nieporozumienia 😉 ), że ważne są możliwości jakie szkoła daje. Najważniejsza z nich to nowe znajomości i przyjaźnie, bardzo często ludzi od siebie totalnie różnych, ale ze wspólną pasją, celem.

Dobra koniec tego gadania. Na chwilę obecną jest nas dwójka, jesteśmy w 2-iej klasie liceum i chcemy tworzyć dobre gry.

Przedstawmy się zatem:

Cezary Janiak:

Inicjator olviXtudio, bloga i kilku innych projektów, o których wkrótce. Mam własną stronę [link], na której będę przedstawiał indywidualne projekty. Programowaniem i gamedevem interesuję się od lat dziecięcych. Pisanie średnich kodów, szukanie mentora i celu w życiu doprowadziło mnie gdzieś do centrum wielkiego miasta i tam zostawiło. Niezauważonego za bardzo w tym mieście, a skoro nie trzeba było robić więcej i udowadniać na wszystkich polach, to wróciłem do ukochanego programowania i chęci tworzenia gier.

Dopóki miałem jakieś powody, to się w szkołach “uczyłem”. Obecnie jednak przez skupienie się na informatyce i gamedevie wolę poświęcić godzinę na informatykę, niż na matematykę (np. tworząc ficzer z zastosowaniem funkcji trygonometrycznych w jakieś mechanice –> wpis tutaj).

Byłem więc prymusem w gimbazie (wymarły gatunek już niedługo), robiłem sporo w różnych kierunkach. Lubię wiele dziedzin, jednak wtedy historia odgrywała główną rolę, co myślę jest fajne przy szukaniu inspiracji do projektów. Poza tym od września 2016 roku jestem członkiem Służb Ratowniczych w Oleśnicy, a od marca 2019 ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i działam jako Jednostka Wspierająca System PRM. Lubię się uczyć nowych rzeczy, próbować nowych aktywności (co zaspokaja u mnie bycie ratownikiem). Chyba starczy póki co, nie? No i mam 5 braci i 2 siostry i mieszkam na wsi pod Oleśnicą jakby kogoś to interesowało.

Next Customer plz –>

Piotr Urbański:

No leniwy jest, a ja za niego tego nie dodam ?_(:/)_/”

Jestem leniwy, to się zgadza. Tak więc notka osobista o mnie nie będzie na pewno tak samo ambitna (nudna) jak notka poprzednika. Zostałem wciągnięty w ten projekt przy użyciu siły, nie mniej jednak jestem z tego niezmiernie zadowolony, bo praca w grupie jest z całą pewnością ucząca i motywująca. Każdy kiedyś zaczynał w małym garażu przy małym projekcie, powiodło się zaledwie garstce i my chcielibyśmy do niej w przyszłości należeć (znaczy ja, nie wiem co z gościem nade mną, ale chyba też chce ;-;). Informatyką interesuję się od kilku lat, pierwsze prymitywne programy pisałem w logo zanim nauczyłem się dobrze mówić. Później zasmakowałem różnych technologii – Arduino, Web (HTML, CSS, JavaScript + frameworki), data base, Java, a teraz wylądowałem przy algorytmach w c++ i silniku graficznym, którym jest Unreal [adminEdit: on serio napisał Unreal xD, Unity ofkorz, a poza tym nie graficzny rotfl] (poziom raczkujący, ledwo co zacząłem się go uczyć, ale przecież to jeden z celi tego projektu – nauka środowiska, nie ?) Jeśli to przeczytałeś w co szczerze wątpię jest mi niezmiernie miło. No i najważniejsze – jeśli jesteś zainteresowany udziałem w czymś takim i Cię zaciekawiliśmy pisz śmiało – może właśnie z Tobą zaczniemy świetną współpracę ? 😀