Dzień dobry Wszystkim, cześć, cześć! Witam Was Drodzy Czytelnicy na świeżo upieczonym blogu i stronie olviXtudio. Na początek kilka słów o nas, blogu, zamiarach i celach.

O nas:

Startujemy jako dwójka licealistów z Czternastki z Wrocławia (XIVLO). Założycielem studia jest Cezary Janiak ( cześć, to ja :->), a pierwszym współtworzącym jest Piotr Urbański. W tym momencie jesteśmy w drugiej klasie na profilu informatycznym. Z informatyką (ale i nie tylko) wiążemy też swoją przyszłość, a już teraz zajmujemy się tworzeniem prostych gier. Wszystko póki co jest “wolontariatem”, hobby. Dopiero za maksymalnie kilka lat studio będzie otwarte na aspekt prawny.

O blogu:

Blog ma na celu udokumentować duży procent z tego co aktualnie robimy. W to wchodzi samo tworzenie gier, ale również postaramy się o dobry kontent o C++, uczeniu maszynowym, tworzeniu sztucznej inteligencji i masie innych rzeczy związanych z programowaniem. Nie ukrywamy, że jesteśmy dopiero na początku drogi developerskiej, zatem artykuły, kod i jakość mimo naszych starań może być dla Ciebie niewystarczająca. Za to przepraszamy, ale naszym celem zawsze będzie rozwój, więc w przyszłości będzie coraz lepiej 🙂

Wspominając o blogu warto też powiedzieć coś o głównej funkcji domeny, czyli pokazanie naszej pracy. Chcemy, aby olviXtudio już w lipcu/sierpniu wydało pierwszą wersję/część gry, którą właśnie się zajmujemy. Wszelki materiał, który będziemy tworzyć raczej będzie dostępny tutaj przy użyciu którejś z chmur, chyba że będą to naprawdę błahe lub ważne z naszej perspektywy pliki.

O zamiarach i celach:

Naszym celem priorytetowym jest nauka i tworzenie czegoś wyjątkowego. Nie chcemy tworzyć projektów, które będą marnej jakości. Marzymy jednak o tym, aby tworzyć oryginalne treści, by być dobrymi w swoim fachu. Strona będzie też sukcesywnie tłumaczona na język angielski.

Istnieje już wiele dobrych kanałów informacyjnych, np. o C++ czy Unity. Dlatego będziemy co jakiś czas wrzucać post z ciekawymi artykułami albo stworzymy dedykowaną stronę dla tych treści. W zakładce Projekty obecne są nasze komercyjne bądź niekomercyjne większe działania.

Planujemy także cykl autorski wraz z powiększaniem się zespołu. Ważne jest to, że będą to ludzie zajmujący się czasem wszystkim, a czasem tylko modelowaniem czy teksturowaniem. Pozwoli to na precyzyjniejsze artykuły czy tutoriale, dzięki czemu łatwiej będzie Wam się z nami uczyć.

O, skoro już wspomniałem o dodatkowych członkach, to tak, szukamy ludzi. Jeżeli interesujesz się albo blogowaniem albo rysowaniem, teksturowaniem czy programowaniem napisz do nas! Póki co jest to forma czysto hobbistyczna, jednak jeżeli jakiś projekt przyniesie zyski, Ty możesz mieć w nich udział. Zapraszamy!

Ok, kończąc już tą autoreklamę i artykuł chcielibyśmy życzyć Ci dobrego czytania, znalezienia swojej ścieżki w życiu, nauki, nauki i nauki. A przede wszystkim spełnienia w tym roku. See ya!

P.S. Upewnij się, że przeczytałeś nasze FAQ oraz Politykę Prywatności, aby bez przeszkód poruszać się po witrynie.